Need help now?
Monterey 7 Piece Natural & Gray Solid Back Upholstered Dining Set $1,099.00
Dine on a dime!
| Name | Monterey 7 Piece Natural & Gray Solid Back Upholstered Dining Set |
| Summary | Dine on a dime! |
| SKU | 20098101 |
| Dimensions | 82"W x 39"D x 30"H |
| Color | |
| Height | 30" |
| Weight | 1.0 lbs |
| Width | 82" |
| Depth | 39" |
| Collection Name | Monterey Dining |
| Style | Traditional |
| BOP Memory Foam | True |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span role='tooltip' tabindex='0' tooltip='State-of-the-art temperature sensitive memory foam that conforms to the shape of your body for increased comfort, gentle support and pressure relief.' class='product-features_list_value_aslinkdotted_line'>Bob-O-Pedic® Memory Foam</span></li></ul> |
| Number of Seats | 6 |
| Seat Height | 18'' |
| Seat Depth | 20.25'' |
Link












