Need help now?
Monterey Natural & Gray Solid Back Upholstered Dining Chair $170.00
Dine on a dime!
| Name | Monterey Natural & Gray Solid Back Upholstered Dining Chair |
| Summary | Dine on a dime! |
| SKU | 10002481003 |
| Dimensions | 20.3"W x 23.8"D x 38"H |
| Color | |
| Height | 38" |
| Weight | 19.0 lbs |
| Width | 20.3" |
| Depth | 23.8" |
| Collection Name | Monterey Dining |
| Style | Traditional |
| BOP Memory Foam | True |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span role='tooltip' tabindex='0' tooltip='State-of-the-art temperature sensitive memory foam that conforms to the shape of your body for increased comfort, gentle support and pressure relief.' class='product-features_list_value_aslinkdotted_line'>Bob-O-Pedic® Memory Foam</span></li></ul> |
| Number of Seats | 1 |
| Seat Height | 18'' |
| Seat Depth | 20.25'' |
Link












