Need help now?
Melrose Natural & Beige Solid Back Upholstered Dining Chair $250.00
Where gatherings steal the show
| Name | Melrose Natural & Beige Solid Back Upholstered Dining Chair |
| Summary | Where gatherings steal the show |
| SKU | 10002411006 |
| Dimensions | 22.5"W x 24.5"D x 40"H |
| Color | |
| Height | 40" |
| Weight | 20.0 lbs |
| Width | 22.5" |
| Depth | 24.5" |
| Collection Name | Melrose Dining |
| Style | Transitional |
| BOP Memory Foam | True |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span role='tooltip' tabindex='0' tooltip='State-of-the-art temperature sensitive memory foam that conforms to the shape of your body for increased comfort, gentle support and pressure relief.' class='product-features_list_value_aslinkdotted_line'>Bob-O-Pedic® Memory Foam</span></li></ul> |
| Number of Seats | 1 |
| Seat Height | 20.25'' |
| Seat Depth | 24.5'' |
Link























