Need help now?
Melrose Natural & Beige Slat Back Upholstered Dining Chair $150.00
Where gatherings steal the show
| Name | Melrose Natural & Beige Slat Back Upholstered Dining Chair |
| Summary | Where gatherings steal the show |
| SKU | 10002411005 |
| Dimensions | 20"W x 23.3"D x 39"H |
| Color | |
| Height | 39" |
| Weight | 18.0 lbs |
| Width | 20" |
| Depth | 23.3" |
| Collection Name | Melrose Dining |
| Style | Transitional |
| BOP Memory Foam | True |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span role='tooltip' tabindex='0' tooltip='State-of-the-art temperature sensitive memory foam that conforms to the shape of your body for increased comfort, gentle support and pressure relief.' class='product-features_list_value_aslinkdotted_line'>Bob-O-Pedic® Memory Foam</span></li></ul> |
| Number of Seats | 1 |
| Seat Height | 19.75'' |
| Seat Depth | 23.25'' |
Link























