Need help now?
Melrose 11 Piece Natural & Beige Solid Back Extendable Dining Set $3,099.00
Where gatherings steal the show
| Name | Melrose 11 Piece Natural & Beige Solid Back Extendable Dining Set |
| Summary | Where gatherings steal the show |
| SKU | 20098258 |
| Dimensions | 104"W x 42"D x 30"H |
| Color | |
| Height | 30" |
| Weight | 183.0 lbs |
| Width | 104" |
| Depth | 42" |
| Collection Name | Melrose Dining |
| Style | Transitional |
| BOP Memory Foam | True |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span role='tooltip' tabindex='0' tooltip='State-of-the-art temperature sensitive memory foam that conforms to the shape of your body for increased comfort, gentle support and pressure relief.' class='product-features_list_value_aslinkdotted_line'>Bob-O-Pedic® Memory Foam</span></li></ul><ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span class='product-features_list_value_info'>Extendable</span></li></ul> |
| Number of Seats | 10 plus |
| Seat Height | 20.25'' |
| Seat Depth | 24.5'' |
Link
























