Need help now?
Encore 7 Piece Brown & Beige Upholstered Extendable Storage Counter Height Dining Set $1,599.00
How about a standing ovation?
| Name | Encore 7 Piece Brown & Beige Upholstered Extendable Storage Counter Height Dining Set |
| Summary | How about a standing ovation? |
| SKU | 20098227 |
| Dimensions | 80"W x 42"D x 3"H |
| Color | |
| Height | 3" |
| Weight | 85.0 lbs |
| Width | 80" |
| Depth | 42" |
| Collection Name | Encore Dining |
| Style | Contemporary |
| BOP Memory Foam | True |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span role='tooltip' tabindex='0' tooltip='State-of-the-art temperature sensitive memory foam that conforms to the shape of your body for increased comfort, gentle support and pressure relief.' class='product-features_list_value_aslinkdotted_line'>Bob-O-Pedic® Memory Foam</span></li></ul><ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span class='product-features_list_value_info'>Extendable</span></li></ul> |
| Number of Seats | 6 |
| Seat Height | 24'' |
| Seat Depth | 23'' |
Link























