Need help now?
Ivy Beige & Brown Solid Back Upholstered Adjustable Height Swivel Stool $249.00
A two-tone adjustable height dream.
| Name | Ivy Beige & Brown Solid Back Upholstered Adjustable Height Swivel Stool |
| Summary | A two-tone adjustable height dream. |
| SKU | 10002530001 |
| Dimensions | 22"W x 22.8"D x 41.5"H |
| Color | |
| Height | 41.5" |
| Weight | 37.0 lbs |
| Width | 22" |
| Depth | 22.8" |
| Style | Transitional |
| BOP Memory Foam | True |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span class='product-features_list_value_info'>360 Degree Rotation</span></li></ul><ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span class='product-features_list_value_info'>Adjustable Height Legs</span></li></ul><ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span role='tooltip' tabindex='0' tooltip='State-of-the-art temperature sensitive memory foam that conforms to the shape of your body for increased comfort, gentle support and pressure relief.' class='product-features_list_value_aslinkdotted_line'>Bob-O-Pedic® Memory Foam</span></li></ul> |
| Number of Seats | 1 |
| Seat Height | 26.4'' |
| Seat Depth | 22'' |
Link












