Need help now?
Power Bob Ultra Base with Copper Sport Gel 11.5'' Split King Dual Mattress $3,598.00
Cooling copper comfort!
| Name | Power Bob Ultra Base with Copper Sport Gel 11.5'' Split King Dual Mattress |
| Summary | Cooling copper comfort! |
| SKU | 20099607 |
| Dimensions | 37"W x 79"D x 25.5"H |
| Color | |
| Height | 25.5" |
| Weight | 124.0 lbs |
| Width | 37" |
| Depth | 79" |
| Collection Name | Copper Sport |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span class='product-features_list_value_info'>Adjustable Height Legs</span></li></ul><ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span class='product-features_list_value_info'>Platform/Storage Bed Compatible</span></li></ul> |
| Pressure Relief | 4 |
| Mattress Layers | Base Foam, Bob-O-Pedic Memory Foam, Bob-O-Pedic quick response gel memory foam, Cooling cover with Bob-O-Pedic Copper threads, Transition Foam |
| Motion Isolation | 4 |
| Temp Regulation | 4 |
| Warranty | 18 Years |
| Mattress Thickness | 11.5'' |
| Mattress Construction | Memory Foam |
| Mattress Tailoring | Tight Top |
| Comfort | Dual |
| Firmness | 4 |
Link




















