Need help now?
Silas Gray Accent Chair $279.99
Comfy mid-century charm that makes your space pop and relax.
| Name | Silas Gray Accent Chair |
| Summary | Comfy mid-century charm that makes your space pop and relax. |
| SKU | 2295002001 |
| Dimensions | 25.5"W x 38.5"D x 36"H |
| Color | |
| Height | 36" |
| Weight | 25.0 lbs |
| Width | 25.5" |
| Depth | 38.5" |
| Primary Material | Fabric - Chenille |
| Style | Mid-Century Modern |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span class='product-features_list_value_info'>Solid Wood</span></li></ul> |
| Pillow(s) Included | No |
| Number of Seats | 1 |
| Superlatives | Shipping Included |
| Seat Depth | 20.00" |
| Seat Construction | High-density foam,pocket coils |
Link














