Need help now?
Harmony Beige Accent Swivel Glider & Ottoman $599.00
Swivel, glide, smile!
| Name | Harmony Beige Accent Swivel Glider & Ottoman |
| Summary | Swivel, glide, smile! |
| SKU | 10002085001 |
| Dimensions | 35.8"W x 33.1"D x 39.8"H |
| Color | |
| Height | 39.8" |
| Weight | 129.0 lbs |
| Width | 35.8" |
| Depth | 33.1" |
| Style | Transitional |
| Features | <ul class='product-features_list'><li class='product-features_list_value'><span role='tooltip' tabindex='0' tooltip='Sit back and relax—I’ve already picked out the perfect accent pillows for this piece. Fluffy filling and coordinating colors will have you sitting pretty!' class='product-features_list_value_aslinkdotted_line'>Accent Pillows Included</span></li></ul> |
| Pillow(s) Included | 1 |
| Number of Seats | 1 |
| Arm Style | Cushion Arm |
| Arm Height | 25.6 |
| Seat Height | 20.9 |
| Seat Depth | 20.5 |
| Seat Cushion Thickness | 6.7 |
Link












